PASAULIO VIKTORINOS ČEMPIONATAS LIETUVOJE
Dėmesio - šis tinklapis nebeatnaujinamas. Kviečiame į naują PVČ tinklapį http://pvc.protu.lt.

Pradinis puslapis

Naujienos

Organizatoriai

Reitingai / Titulai

2016 m. Čempionatas

2015 m. Čempionatas

2014 m. Čempionatas

2013 m. Čempionatas

2012 m. Čempionatas

2011 m. Čempionatas

2009 m. Čempionatas

Tarptautinė viktorinos asociacija


Norėdami paremti ir reklamuotis susisiekite su organizatoriais
Čia skelbiami 2012 m. pasaulio viktorinos čempionato galutiniai rezultatai Lietuvoje ir pasaulyje, nuotraukos, renginio aprašymas ir klausimai.

Kur ir kada vyko?
2012 m. Pasaulio viktorinos čempionatas birželio 2 d. 14:00 Lietuvoje pirmąsyk įvyko trijuose miestuose. Dėl didelio dalyvių skaičiaus Vilniuje Pasaulio viktorinos čempionatas šiame mieste įvyko net dviejose vietose.
VilniujeRestorane "Belgai", Rūdninkų g. 15/46.
VilniujePrekybos centre EUROPA, Konstitucijos pr. 7A (Knygyne "Vaga").
KlaipėdojePrekybos centre STUDLENDAS, Herkaus Manto g. 84 (Knygyne "Vaga").
PanevėžyjePrekybos ir pramogų centre BABILONAS, Klaipėdos g. 143a (Knygyne "Vaga")

Pasaulyje čempionatas vyko 5 žemynuose, 36 šalyse. Dalyvavo 1742 žmonės.

Dalyvių buvo daugiau nei Begijoje
Lietuvoje dalyvavo 105 žmonės, iš kurių 67 Vilniuje, 21 Panevėžyje. Klaipėdoje, kur renginys vyko pirmą kartą, dalyvavo 17 žmonių. Dalyvių Lietuvoje sulaukta daugiau nei Belgijoje, kur viktorinos turi gilias tradicijas (ten žaidė 102 žmonės).

Jauniausiems dalyviams - po 15 m., vyriausiai - 66 m. Amžiaus vidurkis - 29 m., bet lyderių dešimtuko amžiaus vidurkis - 36 m.

Tarp dalyvių - pačių įvairiausių profesijų atstovai: žurnalistai, studentai, mokytojai, programuotojai, politikai, fizikai, gydytojai, teisininkai, o taip pat ir karys, pensininkė, muzikologė bei kiti. Ne vienas dalyvis žymus viktorinų pasaulyje: daug pasiekė buvusiuose PVČ ir kitose viktorinose, dalyvavo TV ir radijo laidose, parašė klausimų knygas ir kitaip pasižymėjo.Būsimasis Mokslo temos nugalėtojas Robertas Stankevič ir 2009 m. čempionas Vytautas Danilevičius prieš renginį restorane "Belgai".


Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės aušros vikrtorinose dalyvaujantys mokytojas Zenonas Meškelevičius ir gydytojas Vladislovas Greičius į renginį PC Europa Vilniuje atvyko net iš Marijampolės.
Pirmasis kėlinys pateikė siurprizų
Taip jau išėjo, kad patys didžiausi Lietuvos viktorinų galiūnai susirinko restorane "Belgai". Čia buvo ir Lietuvos čempiono titulą gynęs Aidas Puklevičius, ir jį atimti kėsinęsis pernykštis vicečempionas Paulius Ambrazevičius, per metus po praeito PVČ spėjęs išleisti dvi knygas "Protų dvikova".

Savo žodį tarti ruošėsi ir būsimas kandidatas į Seimą Vytautas Danilevičius, kurio atmintyje dar žiba šlovingi 2009 m., kuomet būtent jis tapo Lietuvos viktorinos čempionu.

Visi šie trys viktorinų asai kvėpavo viens kitam į nugarą ir perkeltine, ir tikra prasme, mat sėdėjo garbingiausioje vietoje pačiame ilgo stalo gale. Iki 40 kėlinio minutės, kuomet A. Puklevičius su P. Ambrazevičiumi atidavę lapus išėjo ilsėtis, konkurentus palikę toliau įnirtingai mąstyti.Pirmasis kėlinys restorane "Belgai" Vilniuje.


Čempionato dalyviai PC Babilonas Panevėžyje.
Pirmojo kėlinio rezultatai toje kamerinėje aplinkoje parodė, kad kova laukia karšta. Štai skelbiami keturių pirmojo kėlinio temų nugalėtojai - ir nė vieno iš trijų lyderių pavardžių beveik nesigirdi.

Net trijose temose - Pramogose, Pasaulyje ir Komunikavime - triumfavo PVČ naujokas 39 m. vadybininkas Artūras Kuliešas. Istorijos temos trofėjų irgi nugriebė naujokas - 23 m. ekonometrijos studentas Šarūnas Dirmeikis, LRT laidos "Lyderiai" dalyvis. Jis atsakė 21 iš 30 klausimų - jokioje kitoje temoje šiemet niekas taip nespindėjo. Tik Pramogų temoje P. Ambrazevičius ėjo koja kojon su A. Kuliešu - prizus gavo abudu.

Bendroje įskaitoje patirtis lėmė dagiau - A. Puklevičius buvo antras (54 tšk.), P Ambrazevičius - ketvirtas (39 tšk.). Bet pirmavo tas pats Š. Dirmeikis (56 tšk.), o A. Kuliešas įsiterpė tarp pernykščių lyderių (52 tšk.).

PC Europoje esančiame knygyne "Vaga" pirmavo žurnalistas Antanas Manstavičius, su 46 taškais per gerą patrankos šūvį už nugaros palikęs artimiausią konkurentą kolegą Ugnių Antanavičių (39 tšk.). Bet nei vienas, nei kitas jokioje temoje Belgų restorano žaidėjams neprilygo. Tik 33 m. informatikas Tomas Kalpokas, PC Europa ketvirtas (37 tšk.), surinko 11 taškų Komunikavimo temoje - tiek, kiek ir Ambrazevičius su Kuliešu, tuos pačius klausimus krimtę už maždaug 2 kilometrų Vilniaus senamiesčio rūsyje.Žaidėjai PC Europa Vilniuje


Žaidėjai restorane "Belgai" pirmojo kėlinio gale atiduoda klausimų lapus vedėjui. Dauguma žaidėjų ten atidavė juos dar iki oficialios kėlinio pabaigos.
Už 140 km į šiaurę, ir už 300 m į šiaurės vakarus nuo Viniaus irgi vyko smarkūs protų karai. Bet Vilniaus lyderiai, kuriuos tarp kėlinių vedėjai informavo apie anų miestų rezultatus, neišsigando. Panevėžyje pirmavo teisininkas Andrius Zimaitis su 22 tšk., o Klaipėdoje - Rolandas Urniežius su 33 tšk.

Studentas įveikė patyrusius viktorinų meistrus
Po antrojo kėlinio A. Zimaitis išliko miesto lyderiu ir tapo Panevėžio čempionu. Tiek pat kiek jis - 47 taškus - surinko ir ekonomistė Birutė Nefaitė, bet viską nulėmė blogiausia, šiaip iš galutinių rezultatų išimta, tema. Nefaitė joje (Sporte) atsakė tik 2, o Zimaitis (Komunikavime) - 4 klausimus. Pernykštis Aukštaitijos sostinės lyderis Zenonas Žvikas liko ketvirtas su 43 tšk.

Uostamiestyje tuo tarpu R. Urniežius per antrąjį kėlinį užleido pozicijas Arūnui Povilaičiui ir Gyčiui Baranauskui, nuo kurio galiausiai atsiliko gana nemažai - 6 taškais. G. Baranauskas, surinkęs 57 taškus, tapo Klaipėdos čempionu (lietuvoje liko keturioliktas). Tiesa, jis - ne klaipėdietis. Kaip ir ne vieną kolegą į pajūrį jį atviliojo būtent viktorinos - be PVČ dar ir Roberto Petrausko Protų kovos Palangoje.Vilniuje PC Europa organizatoriai suveda rezultatus.


Čempionato dayviai Panevėžyje PC Babilonas stebi rezutatų lentelę.
Na o garbingiausio, Lietuvos čempiono, titulo likimas, kaip ir pernai, sprendėsi sostinėje. A. Puklevičius geriausiai visoje Lietuvoje atsakė į dvi iš paskutinių keturių temų (Gyvenimą ir Kultūrą), pagerino savo pernai pasiektą Lietuvos rekordą (surinko 98 taškus, o pernai - 91). Bet to nepakako. Priešingame salės gale tyliai atsakymus rašęs Š. Dirmeikis tik padidino pranašumą nuo 2 iki 5 taškų ir džiaugėsi čempiono titulu, tapęs pirmuoju lietuviu, PVČ surinkusiu daugiau nei 100 taškų. Jis - ir jauniausias Lietuvos čempionas nuo 2007 m., kuomet šį titulą iškovojo 19 m. amžiaus Augustinas Žemaitis.

Puklevičius liko antras, o A. Kuliešas, silpniau sužaidęs antrąjį kėlinį, nuo jo atsiliko jau nebe 2, bet net 15 taškų - turėjo 83. Bet trečią vietą jis išsaugojo.

Ketvirtą ir penktą vietą Belgų žaidėjai atidavė PC Europa - A. Manstavičiui (81 tšk.) ir Česlovui Šimkevičiui (78 tšk.). 60 m. amžiaus fizikas Č. Šimkevičius, beje, ir vienas vyriausių PVČ 2012 dalyvių. Tik 66 m.pensininkė Dalia Obušaitė, gynusi Panevėžio garbę (rezultatas 21 tšk.) amžiumi jį lenkė.

P. Ambrazevičius liko šeštas. Pasiguosti jis gali tuo, kad yra labai universalus: iš jokios temos neatsakė mažiau 8 klausimų - tai geriausias rezultatas visoje Lietuvoje. Be to, jis laimėjo ir Sporto temoje.

V. Danilevičius - dešimtas. Į priekį jis dar praleido ir 20 m. politikos mokslų studentę Justę Adakauskaitę. Surinkusi 64 taškus ir laimėjusi devintąją vietą Lietuvoje ji tapo daugiausiai kada nors PVČ pasiekusia lietuve moterimi.

Septintą vietą užėmė Seimo vyresnysis patarėjas Rimantas Grikienis, o aštuntą - žurnalistas Ugnius Antanavičius. Ypatingai pasižymėjo viktorinos "Protmušis" organizavimo vadovas bioinformatikos studentas Robertas Stankevič: bendroje įskaitoje likęs tik keturiasdešimtas (su 41 tšk.), jis sugebėjo užtikrintai laimėti temą Mokslas, joje susirinkęs beveik pusę viso savo galutinio rezultato - 18 taškų.2011 m. čempionas Aidas Puklevičius (kairėje) stengėsi, bet turėjo pripažinti Šarūno Dirmeikio (dešinėje) pranašumą.


Lietuvos moterų rekordą pagerinusi Justė Adakauskaitė (9 vieta Lietuvoje) ir PC Europa lyderis Antanas Manstavičius (4 vieta Lietuvoje)
Kiekvienoje renginio vietoje už pirmąsias vietas buvo teikiami prizai, kuriuos įsteigė rėmėjai "Mind Street", "Laisvalaikio dovanos", "Vaga", "Skalvija", "Kelionės ir pramogos" bei kiti.

Lietuvos rezultataiPasauliniai rezultatai ir renginio klausimai
Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo 34 m. amžiaus Džesis Honis iš Londono. Jis įveikė daugkartinius čempionus airį Patą Gibsoną (liko antras) ir anglą Keviną Ašmaną (nukrito į ketvirtąją poziciją, o į trejetuką dar pateko ir JAV atstovas Stivas Peris). Kaip visada stipriausiai pasirodė dalyviai iš Jungtinės Karalystės, kur viktorinų tradicijos labai gilios. Tačiau į dešimtuką be minėto S. Perio taip pat pateko ir belgas Ronis Svigersas (8 vieta) bei suomis Tero Kaliolievo (10 vieta). Šie žaidėjai kiekviename PVČ užima aukščiausias vietas.

Džesis Honis dabar dirba televizijoje, kur kuria klausimus viktorinai, o seniau buvo miesto architektas. Artimiausią konkurentą Patą Gibsoną jis aplenkė net 9 taškais - surinko 186 taškus, o P.Gibsonas - 177.

Pilni Pasaulio viktorinos čempionato 2012 rezultatai

Įdomu, kaip būtų sekęsi jums? Galite pabandyti. Čia yra pirmojo kėlinio klausimai, antrojo kėlinio klausimai ir atsakymai.


2012 m. pasaulio čempionas Džesis Honis.


2012 m. pasaulio vicečempionas Patas Gibsonas.