PASAULIO VIKTORINOS ČEMPIONATAS LIETUVOJE
Dėmesio - šis tinklapis nebeatnaujinamas. Kviečiame į naują PVČ tinklapį http://pvc.protu.lt.

Pradinis puslapis

Naujienos

Organizatoriai

Reitingai / Titulai

2016 m. Čempionatas

2015 m. Čempionatas

2014 m. Čempionatas

2013 m. Čempionatas

2012 m. Čempionatas

2011 m. Čempionatas

2009 m. Čempionatas

Tarptautinė viktorinos asociacija






Norėdami paremti ir reklamuotis susisiekite su organizatoriais

Kur ir kada vyko?

Kaip visada, Pasaulio viktorinos čempionatas sukvietė pasigalynėti dėl protingiausio Lietuvos žmogaus titulo pirmąjį birželio šeštadienį. Jis vyko trijuose miestuose. Vilniuje – universiteto auditorijoje Baltupiuose.

Pasaulyje čempionatas vyko 5 žemynuose, 38 šalyse, 100 miestų. Pirmąsyk čempionatas vyko Uzbekijoje, Gudijoje, Kenijoje, Kuveite ir Portugalijoje. Lietuvoje jis vyko:

Vilnius:Matematikos ir informatikos fakultetas, Didlaukio g. 47 (103 auditorija).
Klaipėda:Prekybos centras STUDLENDAS, Herkaus Manto g. 84 (Knygyne "Vaga").
Panevėžys:Prekybos ir pramogų centras BABILONAS, Klaipėdos g. 143a (Restorane "Katepėdėlė")

Lietuvoje dalyvių - vėl per šimtą

Lietuvoje dalyvavo 102 žmonės, iš kurių 76 Vilniuje, 17 Klaipėdoje ir 10 Panevėžyje. Įvairaus amžiaus (nuo 15 iki 61 metų) ir profesijų dalyviai (medikai, studentai, informatikai, fizikai, ekonomistai ir kiti).

Tarp dalyvių daug iš televizijos pažįstamų veidų – laidų „Taip ir Ne“, „Lyderiai“, „Kas? Kur? Kada?“ ir kitų. Ne vienas Lietuvos lyderių PVČ dalyvauja jau keli metai iš eilės ir kas kartą patenka į pirmąjį dešimtuką. Bet Pasaulio viktorinos čempionatas - vienintelis Pasaulio čempionatas, kuriame dalyvauti gali visi norintys. Smagu savo galimybes bei žinias atskirose srityse palyginti ne tik su lyderiais, bet ir tiesiog su aplinkiniais: todėl, kaip ir kasmet, dalyvavo ir šeimos, draugų kompanijos.

Daugiau nei Lietuvoje PVČ dalyvių buvo tik JAV, Belgijoje, Indijoje ir Rusijoje.

Čempionų mūšis vyko Klaipėdoje

Dalyvavo šiemet ir visi pernykščiai PVČ miestų čempionai – tik taip sutapo, kad visi susirėmė akis į akį Klaipėdoje. Ten buvo ir Andrius Zimaitis iš Panevėžio, ir titulą gynęs Gytis Baranauskas, ir net Lietuvos čempionas Šarūnas Dirmeikis, pernai sugebėjęs „patiesti“ ir visos Rusijos lyderį Aleksejų Bogoslovskį. O juk Rusijoje PVČ vyksta dvidešimtyje miestų...

Kova uostamiestyje buvo arši. Bet Š. Dirmeikiui didžiausią iššūkį metė ne kitų miestų čempionai, o irgi iš Vilniaus atvykęs žurnalistas Antanas Manstavičius. Po pirmojo kėlinio jų rezultatas buvo lygus: 53 taškai. Š. Dirmeikis savo konkurentą nušlavė Komunikavime (16 prieš 9), A. Manstavičius atsilygino Istorijoje (19 prieš 14) ir Gyvenime (12 prieš 10), o Kultūrą abu išmanė lygiai (13).

A. Zimaitis tarė tvirtą žodį temoje Gyvenimas, kur aplenkė abu lyderius (13). Bendroje įskaitoje jis turėjo 32 taškus, bet jo padėtis buvo geresnė nei G. Baranausko su 28 taškais. Tapo beveik aišku, kad Klaipėda turės naują čempioną.

Visuomet PVČ dominuodavęs Vilnius atidavęs kelis lyderius Pajūriui nukraujavo. Dalyvių VU auditorijoje būta rekordiškai daug, bet po pirmojo kėlinio pirmavusio Rimanto Grikienio rezultatas buvo 46. Jam į nugarą kvėpavo 2011 m. Lietuvos vicečempionas knygų „Protų dvikova“ autorius Paulius Ambrazevičius (44). Įdomu: Vilniuje šiemet nebuvo temos, kurioje nebūtų vienvaldžio lyderio. P. Ambrazevičius laimėjo Gyvenimą (kur prilygo A. Zimaičiui – 13 tšk.), R. Grikienis Istoriją (tapo vieninteliu žmogumi, Vilniuje atsakiusiu daugiau nei pusę temos klausimų – žinojo 17), politologijos studentė Justė Adakauskaitė Komunikavimą (11), o jos kolega Matas Baltrukevičius Kultūrą (12).



Rekordinis dalyvių skaičius (76) Vilniuje.


Pirmojo kėlinio pagrindiniai konkurentai Vilniuje: P. Ambrazevičius (kairėje) ir R. Grikienis.

Bet PVČ už sužibėjimą vienoje temoje kartais svarbesnis stabilus žaidimas. M. Baltrukevičius po pirmojo kėlinio Vilniuje tebuvo vienuoliktas, o Lietuvoje – devynioliktas. O štai 2009 m. Lietuvos čempionas Vytautas Danilevičius nelaimėjo nė vienos temos, bet neatsilikti jam padėjo tolygiai pasiskirsčiusios žinios. Iš trijų pirmų temų jis gavo po 11 taškų ir per pirmąjį kėlinį sukaupė 39 (kartu su Ugniumi Antanavičiumi Vilniuje laikėsi trečias, Lietuvoje – penktas).

Panevėžyje pirmoji žengė Birutė Nefaitė (27 taškai), antras – 2011 m. Panevėžio čempionas inžinierius Zenonas Žvikas (22).

Antrasis kėlinys sumaišė kortas

Jau vien žvilgtelėjus į temų sąrašą galima buvo spėti, kad antrasis kėlinys pateiks netikėtumų. Jei pirmajame vyravo socialiniai ir humanitariniai mokslai tai dabar žaidėjų laukė specifiškesnės temos. Sportas ir Mokslas, kurių lyderiai bendroje įskaitoje dažnai lieka kažkur per vidurį. Popkultūrinės pramogos. Na ir desertui Pasaulis – lengvas grįžimas prie pirmojo kėlinio skonio.

Ir iš tikro: padėtis apsivertė daug kur. Klaipėdoje Š. Dirmeikis A. Manstavičių tiesiog triuškino: tik sporto temą abu baigė vienodai (po 8), o Pramogose ir Pasaulyje Lietuvos čempionas „nusiraškė“ daugiau nei dvigubai daugiau atsakymų (10-4, 20-11). Galutinis rezultatas: Š. Dirmeikis – 98, A. Manstavičius – 82. Tiesa, lyginant su pernai A. Manstavičius atsakė vienu klausimu daugiau, o Š. Dirmeikis, tada žinojęs 103, negebėjo vėl „praimti“ 100. Bet skirtumas – daugiau nei įtikinamas.



Labiau kamerinė aplinka Klaipėdoje nesutrukdė pasiekti geriausių rezutatų.


Galutiniai rezultatai Vilniuje jau suvedami (žaidėjai jų laukia šnekučiuodamiesi apie klausimus).

Negi Lietuvos čempiono titulas bus pirmąsyk apgintas? Klaipėdiečiai to nežinojo, nes Vilniuje viskas tęsėsi ilgiau. Septynių taškų atsilikimą R. Grikienis galėjo ir panaikinti. Tačiau, pasirodo, likusios temos nebuvo jam palankios. Iš Pramogų, Mokslo ir Sporto kartu paėmus jis atsakė mažiau, nei iš vienos Istorijos. Galutinis rezultatas: 65 ir šeštoji vieta Lietuvoje.

Situacija bemat pasinaudojo P. Ambrazevičius. Laimėjęs Vilniuje Pasaulio temą (14) jis aplenkė vyresnį kolegą. Vilniaus čempiono titului 74 taškų pakako (Lietuvos – ne) ir vilnietis vertėjas diplomą atsiėmė su džiaugsmingu šuoliu ir šūkiu, kad to laukė ilgai.

R. Grikienį aplenkė ir vyriausias dalyvis fizikas Česlovas Šimkevičius. Surinkęs 67 taškus jis tapo ir geriausiu Lietuvos sporto žinovu. V. Danilevičius išliko Vilniuje trečias, Lietuvoje penktas (66). Tiesą pasakius visas vietas Lietuvoje nuo trečios iki devintos susižėrė Vilniaus atstovai. Klaipėdoje atstumas tarp dviejų lyderių ir trečiojo likusio Edvino Stankevič (59) buvo didžiulis.



Š. Dirmeikis ir A. Manstavičius diplomus atsiėmė ramiai, o P. Ambrazevičius šoko taip smarkiai, kad nė fotoaparatas neužfiksavo.


Č. Šimkevičius ir V. Danilevičius su Vilniaus lyderių diplomais.

Kitokio pobūdžio temos viską apvertė ir Panevėžyje. Z. Žvikas aplenkė konkurentę B. Nefaitę (46 prieš 44) ir po metų pertraukos susigrąžino miesto čempiono titulą. Rita Preidienė su 31 tašku kaip ir pernai liko trečia.

Tarp moterų abi panevėžietes aplenkė Vilniuje žaidusios J. Adakauskaitė ir odontologė Aistė Matijošaitytė. Šiame derbyje viską nulėmė vienas vienintelis atsakytas klausimas. Abi merginos surinko po 61 tašką. Tokiu atveju žiūrima į nesėkmingiausiąją temą. J. Adakauskaitė iš Sporto neatsakė nieko, A. Matijošaitytė net ir jai nepalankiausiame Komunikavime vieną atsakymą žinojo. Taigi aštuntoji vieta Lietuvoje atiteko būtent jai.

Pilni Lietuvos rezultatai (pasaulio - žemiau)



Situacija pasaulyje ir klausimai

Pasaulyje (rezultatai čia) vėl triumfavo Patas Gibsonas (172 tšk.). Tai jau ketvirtasis pasaulio čempiono titulas šiam Anglijoje gyvenančiam airiui ir titulais jis vėl išsilygino su anglu Kevinu Ašmanu (šis liko trečias, 163). P. Gibsonas yra tarp vadinamųjų "viktorinų profesionalų", kurie reguliariai taip užsidirba pinigus; TV žaidimuose jis yra laimėjęs milijonines sumas. 2012 m. čempionas Džesis Honis nuo lyderio atsiliko visais 21 taškų ir net nepateko į dešimtuką (12 vieta, 151).

Nors pasaulio čempionas - vėl Anglijos atstovas (PVČ dar nėra laimėjęs jokios kitos šalies dalyvis), bet dešimtukas labiau tarptautinis, nei įprastai. Anglų jame mažuma, antrą vietą užėmė suomis Tero Kaliolevo, penktą - estas Ovė Poderis (158), šeštą - amerkietis Stivenas Peris (156), septintą - velsietis Markas Grantas (156), aštuntą - belgas Ronis Svigersas (155), devintą - indas Vikramas Džošis (153), dešimtą - prancūzas Didjė Brujeris (152). Iš Anglijos atstovų į dešimtuką dar pateko 2003 m. pasaulio čempionas filipinietis-norvegas Olavas Bjortomtas (4 vieta, 161 tšk.).

Pasaulio lyderių rezultatai gali atrodyti įspūdingai, bet mūsų čempionas Šarūnas Dirmeikis, bendroje įskaitoje preliminariai likęs 183, aplenkė ne vienos kitos šalies čempionus:
Latvijos Janį Barbaną (96 tšk.).
Šri Lankos Latiką Nirielą (95 tšk.).
Ukrainos Vladimirą Pečerogą (95 tšk.).
Filipinų Leonardą Gapolą (90 tšk.).
Armėnijos Pavelą Solachjaną (89 tšk.).
Rumunijos Nastasą Juljan (84 tšk.).
JAE Aloką Mohaną (82 tšk.).
Portugalijos Aleksandrą Gonšalvesą (81 tšk.).
Gudijos Jurijų Razumavą (80 tšk.).
Bangladešo Ahmedą Fajezį Bin Sadą (59 tšk.).
Kuveito Ramešą Atrėją (54 tšk.).
Nigerijos Džonsoną Gbemį (51 tšk.).

Deja, priešingai nei pernai, šiemet nepavyko įveikti Rusijos čempiono. Juo tapęs Anatolijus Bielkinas surinko 112 taškų. Nedaug pralaimėta Bulgarijos lyderiui Plamenui Mladenovui (110 tšk.), Vengrijos Balasui Grefui (106 tšk.), Australijos Isai Šulc (105 tšk.), Naujosios Zelandijos Džonui Klarkui (101 tšk.). Be į pirmąjį dešimtuką patekusių lyderių mūsiškį smarkiau aplenkė ir Norvegijos čempionas Tomas Kolaseteris (150 tšk., 13 vieta), Serbijos Bojanas Lukičius (144 tšk., 18 vieta), Vokietijos Holgeris Valdenbergeris (137 tšk., 24 vieta), Kanados Erikas Smitas (137 tšk., 25 vieta), Airijos Lorkanas Dufas (131 tšk., 32 vieta), Škotijos Baris Simonsas (131 tšk., 34 vieta), Šveicarijos Paulas Lujanas (127 tšk., 43 vieta), Nyderlandų Derkas De Grafas (124 tšk., 51 vieta), Malaizijos Movin Miranda (119 tšk., 67 vieta).


2013 m. Pasaulio viktorinos čempionas Patas Gibsonas (Angija).


2013 m. Pasaulio viktorinos vicečempionas Tero Kaliolevo (Suomija).


2013 m. Pasaulio viktorinos čempionato 3 vieta Kevinas Ašmanas.

Įdomu, kaip būtų sekęsi jums? Galite pasitiktinti čia: 1 kėlinio klausimai, 2 kėlinio klausimai, Atsakymai.