PASAULIO VIKTORINOS ČEMPIONATAS LIETUVOJE
Dėmesio - šis tinklapis nebeatnaujinamas. Kviečiame į naują PVČ tinklapį http://pvc.protu.lt.

Pradinis puslapis

Naujienos

Organizatoriai

Reitingai / Titulai

2016 m. Čempionatas

2015 m. Čempionatas

2014 m. Čempionatas

2013 m. Čempionatas

2012 m. Čempionatas

2011 m. Čempionatas

2009 m. Čempionatas

Tarptautinė viktorinos asociacija






Norėdami paremti ir reklamuotis susisiekite su organizatoriais

Kur ir kada vyko?

2014 m. birželio 7 d. pasaulio viktorinų gerbėjai vėl galynėjosi tarpusavyje atsakinėdami į kelis mėnesius tarptautinės komandos jiems ruoštus Pasaulio viktorinos čempionato klausimus. Čempionatas vyko 5 žemynuose, 42 šalyse, ~120 miestų. Pirmąsyk jis vyko Švedijoje, Pakistane, Vengrijoje, Kroatijoje. Lietuvoje PVČ vyko keturiuose miestuose (prie Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio šiemet prisijungė Šiauliai), šiose vietose, jų šeimininkams maloniai sutikus priimti renginį:

Vilniuje:VU Matematikos ir informatikos fakultetas, Naugarduko g. 24 (103 auditorija).
Klaipėdoje:Žemynos gimnazija, Kretingos g. 23.
Šiauliuose:P. Višinskio viešoji biblioteka, Aušros alėja 62.
Panevėžyje:Prekybos ir pramogų centras BABILONAS, Klaipėdos g. 143a ("AJ šokoladas" kavinėje "Vaga" knygyne).

Lietuvos dalyvių skaičius jau stebina ir TVA

Lietuvoje dalyvavo 119 dalyvių (pernai – 102). Toks skaičius nustebino net Tarptautinės viktorinos asociacijos vadovę Džeinę Alen – Lietuva dalyvių skaičiumi nusileido tik gerokai didesnėms JAV, Indijai ir Rusijai (priešingai nei pernai nebeatsilikome nuo Belgijos). Tarp dalyvių buvo 91 vyras ir 28 moterys, jauniausiam 13 metų, vyriausiam – virš 60.

83 dalyviai klausimus gliaudė Vilniuje (į areną ėmė rinktis dar 13:20 ir susidarė nemaža eilutė), kituose miestuose – po 12. Klausimai buvo išversti į lietuvių kalbą, bet 3 dalyviai pageidavo angliškų.

Prizus Vilniaus lyderiams įsteigė „Sostinių golfo klubas“, Klaipėdos lyderiams – „Pajūrio kartingai“ ir „Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras“, Šiaulių lyderiams – „Protmušis“, Panevėžio lyderiams – prekybos centras „Babilonas“.



Eilutė prie registracijos į renginį Vilniuje.


Pilna salė Vilniuje.

Susirėmė ir lyderiai, ir naujokai

2013 m., nepaisant mažesnio dalyvių skaičiaus, triumfavo Klaipėda. Bet šiemet pagrindiniai jos lyderiai dalyvavo Vilniuje, kur ir gyvena. Į erdvią universiteto auditoriją persikėlė ir didysis derbis. Jos priekyje – Šarūnas Dirmeikis, dukart Lietuvos čempionas, pirmąsyk juo tapęs vos dvidešimt dviejų metų ir dabar be jaunystės energijos jau alsuojantis ir patirtimi. Gale – Antanas Manstavičius, alfa.lt korespondentas, kiek vyresnis (28 m.), irgi dalyvaujantis trečią kartą, pernai užėmęs antrąją vietą. Tąsyk juos uostamiestyje skyrė 16 taškų.

Tarp Š. Dirmeikio ir A. Manstavičiaus dar daug pajėgių viktorinų asų, ketinusių mesti iššūkį. Kai kurie seniau pasižymėję PVČ dalyviai Vilniuje (pagal abėcėlę):
*Portalo administratorė Justė Adakauskaitė, „Gagarin on the Moon“ viktorinos rengėja, 2012 m. stipriausia PVČ dalyvė moteris.
*Žurnalistas Ugnius Antanavičius, 2011-2013 m. patekdavęs į PVČ Lietuvos dešimtukus.
*Politikas Vytautas Danilevičius, vienintelis žmogus, dalyvavęs visuose PVČ Lietuvoje nuo pat 2006 m. ir per tą laiką kartą tapęs čempionu (2009 m.), dusyk – vicečempionu (2006 m., 2007 m.).


Š. Dirmeikis jau sėdo ginti čempiono titulo.


V. Danilevičius į pagalbą pasitelkė gaivinančius gėrimus.

*Seimo vyresnysis patarėjas Rimantas Grikienis, pernai laimėjęs „Nacionalinę viktoriną“, taip pat 2011-2013 m. pakliūdavęs į PVČ Lietuvos dešimtukus.
*Medikė Aistė Matijošaitytė, 2013 m. stipriausia PVČ dalyvė moteris.
*Fizikas Česlovas Šimkevičius, 2013 m. Vilniaus PVČ vicečempionas.
*Teisininkas Andrius Zimaitis, „Nacionalinės viktorinos“ šeimininkas, 2012 m. Panevėžio PVČ čempionas.

Be daugybės patyrusių PVČ asų salėje buvo ir gausu draugų kompanijų, šeimų: svarbu dalyvauti, o ne laimėti, juk labai įdomu pasilyginti žinias tarpusavy. Bet net ir nugalėti kai kuriems pavyko: ne vienas naujokas nušluostė nosį veteranams.

Ilgamečiai dalyviai susirinko ir Panevėžyje: čempiono titulą gynęs inžinierius Zenonas Žvikas ir jo tradicinės varžovės Birutė Nefaitė, Rita Preidienė. Tuo tarpu Šiauliuose ir Klaipėdoje dauguma dalyvių buvo PVČ naujokai, bet ne vienas labai patyręs viktorinose.


Įnirtingai mąsto (pirmajame plane) R. Grikienis ir (toje pat eilėje) Č. Šimkevičius .


Panevėžyje į klausimus atsakinėja Zenonas Žvikas.

Pirmasis kėlinys: didžiausia intriga - ne Vilniuje

Šarūnas Dirmeikis buvo pasiruošęs (vien tušinukai penki) ir neketino žaisti katės ir pelės. Jam padėjo ir temų perskirstymas (kiekviename PVČ temos į kėlinius skirstomos iš naujo). Jei 2013 m. jiedu su A. Manstavičium po pirmo kėlinio žengė koja kojon, šiemet vien triuškinančios pergalės 18-7 Pramogų temoje užteko, kad Š. Dirmeikis paliktų vyresnįjį varžovą toli už nugaros (bendras rezultatas po pirmojo kėlinio 61-48). Žurnalistas už čempioną geriau išmanė tik Istoriją (18-16).

Abi šias temas lyderiai laimėjo ir Lietuvos mastu, bet Moksle ir Gyvenime nusileido kitiems varžovams.

Gyvenimą laimėjo Aistė Matijošaitytė (16), 2013 m. geriausiai pasirodžiusi moteris. Tai pirmas kartas nuo 2009 m., kai PVČ temą Lietuvoje laimi moteris – bet „Gyvenimas“ joms visada labai parankus. „Gyvenimas“ temos klausimai pasirodė ir lengviausi: vidutiniškai kiekvienas dalyvis atsakė po 7,77.

Moksle, kaip ir pridera, triumfavo fizikos mokslų daktaras Česlovas Šimkevičius (17), vienas vyresnių čempionato dalyvių Lietuvoje.

Surinkęs 44 taškus jis žengė ketvirtas, Ugnius Antanavičius su 47 – trečias. Kažin, ar jie išgirdę šiuos rezultatus dar tikėjosi nukarūnuoti Š. Dirmeikį, bet kova dėl antrosios ir trečiosios vietų – ir „Sostinių golfo klubo“ kvietimų – nusimatė rimta. Į ją įsikišti galėjo ir Vytautas Danilevičius (43), ir PVČ naujokas tinklaraštininkas Regimantas Dima (42), ir Vitalis Tamašauskas su Juste Adakauskaite (po 41).


Pirmasis kėlinys Vilniuje jau įpusėjo.


Kai kurie dalyviai signalo, kad kėlinys baigėsi, nelaukė: pirmasis Vilniuje savo lapą grąžino Kipras Šumskas.

Darėsi akivaizdu, kad kiti miestai iššūkio Vilniui šiemet nemes, bet kova ten vyko net karštesnė.

2011 m. ir 2013 m. Panevėžio čempionas Zenonas Žvikas savoje arenoje vėl pirmavo – bet vos vienu tašku (28). Jam į nugarą kvėpavo pirmąsyk PVČ dalyvavęs Artūras Pribušauskas (27), o šiam – Rita Preidienė (26).

Klaipėdoje po didžiųjų asų pasitraukimo rezultatai, lyginant su pernai, suprastėjo, bet ne kovos aštrumas: Kęstutis Bartkus (27) pirmavo prieš Julių Šimulionį vienu tašku, prieš Vaidą Bitiną – dviem.

Šiaulių lyderiai išvis po pirmojo kėlinio žengė petys petin: „Kas? Kur? Kada“ išgarsėjęs Viktoras Peršinas ir Mindaugas Vingilis turėjo po 33 taškus, pastarasis iš „Gyvenimo“ atsakė 14 klausimų ir pateko į Lietuvos penketuką.


Pasaulio viktorinos čempionatas Panevėžyje.


Pasaulio viktorinos čempionatas Šiauliuose.

Lietuvos pirmojo kėlinio temų lyderių lentelės:
Pramogų temos Lietuvos lyderiai:

Istorijos temos Lietuvos lyderiai:

Gyvenimo temos Lietuvos lyderiai:

Mokslo temos Lietuvos lyderiai:

Antrasis kėlinys: Š. Dirmeikis - trečiąkart čempionas

Antrasis kėlinys pagrindinėje arenoje – Vilniuje – tęsėsi pirmojo primestais tempais. Šarūnas Dirmeikis atsakinėjo taip, kad A. Manstavičius tik sumažino atsilikimą nuo 14 iki 12 taškų: galutiniai abiejų rezultatai – 101 ir 89. Šarūnas Dirmeikis apgynė čempiono titulą ir tik dviem taškais atsiliko nuo savo paties 2012 m. pasiekto Lietuvos rekordo. A. Manstavičius galėjo guostis tuo, kad laimėjo Komunikavimo temą (16) ir apgynė antrąją vietą bendroje įskaitoje.

Užtat trečiosios vietos likimas nustebino visus, kuriems po pirmo kėlinio ji atrodė ranka pasiekiama. Juos aplenkė net iš vienuoliktosios(!) vietos per antrąjį kėlinį pašokęs angliškus klausimus pasirinkęs naujokas Minijus Tilindis. Jo rezultatas turbūt sensacingiausias iš visų. Mat iš Sporto – paprastai visiems labai sunkios temos, nes dauguma domisi tik savo šalyje populiariomis sporto šakomis – jis sugebėjo atsakyti net 20 klausimų (niekas kitas Lietuvoje neatsakė daugiau 12). Tai – ne tik visų laikų Lietuvos Sporto rekordas, ne tik geriausias Lietuvos vienos temos rezultatas šiais metais. Minijus Tilindis, kaip vėliau paaiškėjo, Sporte aplenkė net ir pasaulio čempioną (šis „teatsakė“ 18) bei žymųjį Patą Gibsoną (19). Iš viso pasaulyje daugiau nei 20 klausimų iš sporto atsakė tik dešimt žmonių, dar penki atsakė tiek pat, kiek M. Tilindis – po 20.

Kitos antrojo kėlinio temos išsidalintos proziškiau. Pasaulį „paėmė“ Šarūnas Dirmeikis, pastarasis tiesa net ir jam buvo labai sunkus – 12 teisingų atsakymų (vienintelė tema, kurios nė pusės klausimų niekas Lietuvoje neįveikė, o vidutiniškai kiekvienas dalyvis teatsakė po 4,47 klausimo).

Kultūroje lygiai su Š. Dirmeikiu klausimų (po 15) atsakė ir naujokas Regimantas Dima, dalyvavęs viktorinoje su dukra. Bendroje įskaitoje jis liko penktas (79). Ketvirtas – Ugnius Antanavičius (82), kuris jokios temos nelaimėjo, bet, lyginant su pernai, pakilo iš septintosios vietos.

Vedėjui garsiai skelbiant pirmąjį dešimtuką bene labiausiai džiaugėsi Justė Adakausakaitė, išgirdusi žodžius „Aštunta Aistė Matijošaitytė“. Buvo dėl ko: pernai ji gana apmaudžiai pralaimėjo kovą dėl protingiausios moters titulo – abi viktorinų ekspertės surinko po 61 tašką, tačiau blogiausioje temoje geresnė buvo A. Matijošaitytė. Šiemet į blogiausią temą žiūrėti neteko, mat J. Adakauskaitė varžovę patiesė vienu tašku (74-73) ir buvo septinta.


2014 PVČ čempionas Šarūnas Dirmeikis su laimėtąja golfo lazda.


Kairėje: Justė Adakauskaitė (pirmoje eilėje) ir Regimantas Dima (antroje eilėje) stebi kaip apdovanojimą atsiima Minijus Tilindis. Dešinėje: Antanas Manstavičius su diplomu ir kvietimu žaisti golfą.

Likusias dešimtuko vietas irgi išsidalino vilniečiai: Česlovas Šimkevičius – šeštas (74), Vytautas Danilevičius – devintas (72), Vitalis Tamašauskas – dešimtas (71).

Kol Vilniuje Š. Dirmeikis ramiai riedėjo į finišo tiesiąją, Panevėžyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Čia priešais Zenoną Žviką per antrąjį kėlinį iššoko ne tik Rita Preidienė (51 tšk.), bet ir Birutė Nefaitė (49 tšk.). Pats pernykštis čempionas liko trečias, bet ir tai tik per plauką. Pirmą kartą tokios svarbios vietos likimą nulėmė ne taškai ir net ne paskutinioji tema (visi šie dalykai Z. Žviko ir ketvirtojo A. Pribušausko buvo lygūs), bet geriausioji tema.

Šiauliuose V. Peršinas nuo M. Vingilio atsiplėšė net šešiais taškais. Nors jis niekur Lietuvos mastu nepasirodė taip puikiai, kaip M. Vingilis Gyvenimo temoje, pasirodė, kad žinoti daug iš visų temų kartais geriau nei labai daug iš vienos. M. Vingilį per paskutiniąją Pasaulio temą apšoko ir Aurelijus Rutkauskas: atsakęs ten 9 klausimus (M. Vingilis – 4) jis išlygino rezultatą, o geriau atsakyta blogiausioji tema jam garantavo Šiaulių vicečempiono vardą.


2014 m. Panevėžio PVČ lyderiai: Rita Preidienė (centre), Birutė Nefaitė (kairėje), Zenonas Žvikas (dešinėje).


Šiaulių čempiono diplomą atsiima Viktoras Peršinas (kairėje).

Klaipėdoje per antrąjį kėlinį pirmojo lyderiai tik sustiprino pozicijas: po jo Kęstutis Bartkus (46) lenkė Julių Šimulionį (44) jau dviem, o Vaidotą Bitiną - šešiais taškais (40).

Bendrai paėmus, lietuvių rezultatai PVČ, lyginant su pernai, smarkiai pagerėjo. Gautas papildomas taškas ar keli (palyginus su 2013 m.) vis tiek lemdavo daug prarastų vietų, nes kiti žaidėjai rezultatą pasigerindavo dar labiau. Žaidėjų rezultatų vidurkis pakilo nuo 34,04 iki 42,19 ir yra aukščiausias per PVČ Lietuvoje istoriją. Atskiri žaidėjai pakilo dar labiau: U. Antanavičius nuo 64 pernai iki 82 šiemet (+18), Edvin Stankevič nuo 59 iki 69 (+10), Benjaminas Valiauga nuo 46 iki 60 (+14), Vytautas Čeikus nuo 27 iki 46 (+19) ir t.t.


2014 m. Klaipėdos dalyviai....


... ir lyderiai: Kęstutis Bartkus (dešinėje), Julius Šimulionis (viduryje) ir Vaidotas Bitinas (kairėje).


Lietuvos antrojo kėlinio temų lyderių lentelės:
Kultūros temos Lietuvos lyderiai:

Komunikavimo temos Lietuvos lyderiai:

Sporto temos Lietuvos lyderiai:

Pasaulio temos Lietuvos lyderiai:



Lietuvos miestų lyderių dešimtukai (išskyrus Vilniaus):


Bendra Lietuvos rezultatų lentelė:


Viktorinų periferija smogė Anglijai

Tą pačią dieną kaip lietuviai PVČ klausimus gliaudė žmonės dešimtyse kitų šalių. Dar prieš penkerius metus visa tai atrodydavo tarsi periferija tikrajai scenai – Anglijai, kurioje ir susiremdavo daugkartiniai pasaulio čempionai Kevinas Ašmanas, Patas Gibsonas, bei porąsyk jiems „kortas sumaišę“ Olavas Bjortomtas, Džesis Honis.

Bet era, kai Pasaulio viktorinos čempionato rezultatai priminė XIX a. pasaulio laivynų galios lentelę, šiemet galutinai pasibaigė. Čempionu tapo indas Vikramas Džošis (176), antrąją vietą užėmė Stivas Peris iš JAV (174). K. Ašmanas – trečias (171), O. Bjortomtas – ketvirtas (160), titulą ginti mėginęs P. Gibsonas– vos šeštas (157).

Dažnas viktorinų žaidėjas metai iš metų PVČ atsako panašų skaičių klausimų – dažnam turbūt net kildavo klausimas, kiek viktorinos gebėjimus galima pasitobulinti, juk čia ne koks egzaminas, kad galėtum „iškalti“ kelias temas, čia reikia gebėti ilgam įsiminti kuo daugiau iš to, ką perskaitai ar pamatai.

Bet Vikramas Džošis savo rezultatus nuolat gerino. Buvo jis ir šimtuko viduryje, pernai – devintas, o šiemet pagaliau užlipo ant aukščiausiojo laiptelio.

Tiek Indija, tiek JAV – buvusios anglų kolonijos, į kurias kažkada pirmąsias iš Anglijos atėjo barų viktorinų tradicija. Tačiau stiprėja ir kitos šalys. Suomis Tero Kaliolevo (152), lyginant su pernai, krito iš 2 į 7 vietą, bet tarp senųjų lyderių įsiterpė Serbijos viktorinų asas Aco Brajkovičius (162; 4 vieta). Beje, A. Brajkovičius nė nebandė spręsti sporto: iš jo atsakė apvalų 0, o antrojo kėlinio laiką paskirtė likusioms trims temoms. Aštuntasis ir devintasis pasaulyje – belgai Ronis Svigersas (154) ir Nikas Patynas (151), dešimtasis – Markas Grantas iš Velso (150).

Mūsų čempionas Šarūnas Dirmeikis aplenkė, be kitų, šiuos šalių lyderius:
Rumunijos Trajaną Rotaresku (101, bet prastesnis nei Š. Dirmeikio paskutinės temos rezultatas)
Vengrijos Imrę Gerlėjų (100)
JAE Nichilą Sonedžą (96)
Latvijos Aleksejų Danilovą (95)
Italijos Georgą Fercoko (94)
Kuveito Rahulą Radžu (92)
Armėnijos Hasmiką Garjaką (90)
Šri Lankos Lathiką Nirielą (90)
Ukrainos Aleksejų Čigarkovą (88)
Filipinų Luisą del Rozarijų (88)
Liberijos Fila Tarpehą Diksoną (82)
Naujosios Zelandijos Eimę Makferson (79)
Bangladešo Ekramulą Islamą Ehitę (78)
Švedijos Hakaną Volmarką (68)
Pakistano Savyzą Šeichą (40)

Šie valstybių čempionai aplenkė Šarūną Dirmeikį:
Prancūzijos Didjė Brujer 142
Estijos Igoris Habalas 142
Norvegijos Geiras H. Kristiansenas 140
Škotijos Endis Takeris 139
Nyderlandų Dirkas De Grafas 129
Airijos Deivas Makbrajanas 129
Bulgarijos Plamenas Mladenovas 119
Kanados Džėjus Misukas 119
Vokietijos Sebastianas Klausmanas 117
Australijos Entonis Vaitas 113
Malaizijos Movin Miranda 112
Portugalijos Rodrigas Kastro 110
Danijos Peteris Ravnas Rasmusenas 106
Singapūro Radžešas Kananas 103

Pasaulio lyderiai:


2014 m. Pasaulio viktorinos čempionas Vikramas Džošis (Indija).


2014 m. Pasaulio viktorinos vicečempionas Stivas Peris (JAV).


2014 m. Pasaulio viktorinos čempionato 3 vieta Kevinas Ašmanas (Anglija).

Pilni pasaulio rezultatai - čia.

Įdomu, kaip būtų sekęsi jums? Galite pabandyti. Čia yra pirmojo kėlinio klausimai, antrojo kėlinio klausimai ir atsakymai.